Něco o pejscích

14. srpna 2007 v 14:28 | Mišulda

Tak tohle si přečtěte!

10 nej. psů

Měl by hlídat, nebo se hlavně mazlit? Měl by umět žít venku, nebo s vámi v posteli?

To jsou pro většinu z nás otázky, jenž rozhodují o volbě pejska, který obohatí naši rodinu. Blesk seřadil rasy psů podle jejich oblíbenosti - tedy počtu štěňat s "papíry", která se prodala za loňský rok.
Německý ovčák
Jaký je: věrný, neohrožený, ovladatelný a neúplatný. Je rozhodně odvážný a tvrdý, když to je zapotřebí. Ochrání vás i majetek. Je skvělý jako služební pes pro policisty a ochranku.
Hodí se: pro aktivní lidi, kteří mu dopřejí dost pohybu. Je také vhodný i na hlídání, doprovod a ochra nu nebo speciální práce, kde je využit jeho skvělý čich - např. vyhledávání lidí v lavinových závalech.
Kolik se jich prodalo: 4000 štěňat
Jezevčík
Jaký je: svérázný, sebevědomý, chytrý a vynalézavý, zvláště pokud jde o jeho vlastní blaho. Je přizpůsobivý. Nesnáší dril a tvrdý výcvik. Je nadán pro lov. Miluje pohodlí.
Hodí se: jako společník pro lidi, kteří berou psa jako člena rodiny a tolerují mu, že si občas postaví hlavu.
Kolik se jich prodalo: 2500 štěňat
"Jorkšír"
Jaký je: zcela oddaný svému majiteli, hravý, společenský. Vrozené má většinou i pevné zdraví a temperament. Snáší i další psy nebo děti.
Hodí se: do rodiny s dětmi jako společník a kamarád k lumpárnám. Počítat musíte s tím, že jeho srst vyžaduje pravidelnou péči.
Kolik se jich prodalo: 1600 štěňat
Labrador
Jaký je: oddaný společník, aktivní a velmi učenlivý, miluje vodu a je připraven stále se učit a zdokonalovat, pokud ho správně motivujete.
Hodí se: inteligentní, čilý, bystrý, poslušný a oddaný pes. Má laskavou povahu, bez stopy agresivity nebo nevhodné bázlivosti.
Kolik se jich prodalo: 1300 štěňat
Zlatý retrívr
Jaký je: poslušný a inteligentní, od přírody velmi pracovitý. Je laskavý, přátelský, důvěřivý, sebejistý, citlivý, ostražitý a snadno cvičitelný.
Hodí se: díky téměř nevyčerpatelné trpělivosti je skvělý do rodiny k dětem. Hodí se i pro terapie v případě postižených - ať tělesně či jinak.
Kolik se jich prodalo: 900 štěňat
Knírač malý
Jaký je: chytrý, společenský pes, s láskou k dětem. Není rozhodně agresivní. Pozor - velmi často štěká, což vadí, je-li chován v bytě.
Hodí se: ideálně k rodinnému domku - právě tam nevadí jeho reakce na každý zvuk či pohyb - štěkání. Skvělý je jako společník pro děti.
Kolik se jich prodalo: 700 štěňat
Čivava
Jaká je: rychlá, velmi odvážná, živá a pohotová. Má vlastní hlavu a pokud ji někdo naštve, neodradí ji od odvety vůbec nic -natož velikost nepřítele.
Hodí se: spíše k odrostlejším dětem nebo starším lidem - je skvělým přítelem, ale pokud ji podráždíte, klidně vás pokouše. Je to paličák.
Kolik se jich prodalo: 700 štěňat
Německý ohař
Jaký je: vyrovnaný, spolehlivý s dobrým charakterem. Dá se skvěle zvládat, ačkoli je velmi temperamentní. Nebojí se.
Hodí se: spíše se hodí pro aktivního člověka, kterému není zatěžko dopřát mu opravdu hodně každodenního pohybu. Ne ní hlídač, ale je skvělý společník.
Kolik se jich prodalo: 650 štěňat
"Berňák"
Jaký je: chytrý, pracovitý, jemný a pozorný ke svému pánovi. Pokud s ním budete zacházet hrubě, stane se plachým a uzavře se. Proto radíme poradit se.
Hodí se: k rodinnému domu nebo k hospodářství, protože je přátelský ke všemu živému. Pokud ho vychováte, bude i dobrým hlídačem.
Kolik se jich prodalo: 600 štěňat
"Kavalír"
Jaký je: aktivní, zábavný, přítulný a laskavý pes, smělý a absolutně nebojácný. Je živý, přátelský a nevázaný, bez sklonu k nervozitě či agresivitě.
Hodí se: protože není vůbec agresivní a chce se zavděčit, hodí se i pro začínající majitele psů. Dobře se mu daří i v panelákovém bytě.
Kolik se jich prodalo: 580 štěňat

Průzkum: Tihle jsou nejhloupější
Už vidíme spravedlivě naštvané reakce majitelů "vítězných" psů v této kategorii, ale většina lidí se shoduje na dvou - dalmatin a chrt.
Ovšem není to proto, že chrt je zdrženlivý a rezervovaný, prostě král? Nebo že dalmatin je hlavně přátelský, zvědavý a vůbec ne dobrý hlídač a nepředstírá, že by se dal vychovat v poslušného psíka?
Autor: Renata Vyšínová, red (14. 8. 2007)


//<![CDATA[ HTMLzahlavi = '<span class="reklama-oznaceni not4bbtext">..:: Reklama ::..<br /><\/span><div class="square500">'; HTMLzapati = '<\/div>'; IM_pozice(595,HTMLzahlavi,HTMLzapati); //]]>


Německý ovčák
Německý ovčák
Jezevčík
Jezevčík
´Jorkšír´
´Jorkšír´
Labrador
Labrador
Zlatý retrívr
Zlatý retrívr
Knírač
Knírač
Čivava
Čivava
Německý ohař
Německý ohař
´Berňák´
´Berňák´
Kavalír
Kavalír
Chrt
Chrt
Dalmatin
Dalmatin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.